Mediamomentje(s) vandaag zondag 27 Februari om 9.00 in het Rijksmuseum.
Praktische gegevens voor de aangemelde actievoerder: facebook.com/notes/schuilen-in-het-rijks/praktische-tips-voor-edereen-die-komt-op-zondag/191693770861647
Updates op twitter.com/Museum_Le_Secet
Update 19:58:Oogst media-aandacht ingevoegd.
“Is wel fijn dat zoveel mensen de actie steunen en als symbool buiten een paraplu hebben meegenomen”
“Anna Tilroe houdt inspirerende toespraak en krijgt aan einde luid applaus”
“Gemiddelde leeftijd actievoerders rond de 40. Generatiekloof / desinteresse? Of was 9:00 gewoon iets te vroeg.. ;)
“We zijn nette bezetters, veroorzaken nauwelijks overlast. De enige klachten komen van mensen die hun oudiotour niet goed kunnen beluisteren”
(Alle afbeeldingen + onderschriften twitter.com/Museum_Le_Secet)
Update 19:58:
destentor.nl/algemeen/cultuurstn/8230516/Kunstenaars-schuilen-in-het-Rijksmuseum.ece
nrc.nl/nieuws/2011/02/27/kunstenaars-proberen-rijksmuseum-te-bezetten/
nu.nl/binnenland/2456272/boze-kunstenaars-bezetten-rijksmuseum.html
telegraaf.nl/binnenland/9138504/__Rijksmuseum_bezet__.html?sn=binnenland,buitenland
tctubantia.nl/nieuws/algemeen/binnenland/8230511/Kunstenaars-schuilen-in-het-Rijksmuseum.ece
nos.nl/video/221914-kunstenaars-voeren-actie-in-rijksmusem.html
nos.nl/audio/221910-kunstenaars-bezetten-rijksmuseum.html
elsevier.nl/web/Nieuws/Nederland/290482/Boze-kunstenaars-bezetten-Rijksmuseum-bij-protest.htm
rtvnh.nl/nieuws/54201/Kunstenaars+%27bezetten%27+het+Rijksmuseum
nos.nl/artikel/221894-ludieke-actie-in-rijksmuseum-amsterdam.html
at5.nl/gespot/58000/boze-kunstenaars-bezetten-rijksmuseum
rtvoost.nl/nieuws/default.aspx?nid=122250
frontpage.fok.nl/nieuws/431960/1/1/100/kunstenaars-bezetten-rijksmuseum.html
demorgen.be/dm/nl/990/Buitenland/article/detail/1228603/2011/02/27/Boze-kunstenaars-bezetten-Rijksmuseum-in-Amsterdam.dhtml
knack.rnews.be/nl/actualiteit/nieuws/cultuur/beleid/kunstenaars-hebben-rijksmuseum-amsterdam-bezet/article-1194960356889.htm#
blikopnieuws.nl/bericht/125813/Bezetting_Rijksmuseum_door_kunstenaars_geslaagd.html
rnw.nl/nederlands/bulletin/alleen-maar-kunstenaars-rijksmuseum
spitsnieuws.nl/archives/binnenland/2011/02/kunstenaars_schuilen_in_rijksm.html
Er is een (strikt) fotografieverbod in het Rijks. Opeens? Een fotografieverbod in het Rijks is ernstig, nog ernstiger is het als dat verbod naar aanleiding van de actie is ingesteld.
Eerste twitpic gearriveerd op Runge’s Twitding:
http://twitpic.com/44a0mq
Rond een uur of 1 snakte ik toch naar een eerste kop koffie (na om 9.00 uur zonder ontbijt het Rijks te hebben betreden).
PS. Het gerucht ging dat er om 9.00 uur vooral kunstenaars van buiten de randstad aanwezig waren… :-)
wij waren er om 09:15 uur het was er al lekker druk maar wij hebben toch een hoop mensen gemist.
we vonden het een zeer geslaagde actie
De reacties op verschillende sites zijn leuk om te verzamelen. Zo kunnen we het imago van de kunst(enaar)goed in kaart brengen…
> De reacties op verschillende sites zijn leuk om te verzamelen. Zo kunnen we het imago van de kunst(enaar)goed in kaart brengen…
Ahem, als het om reacties verzamelen gaat en over het imago van de kunstenaar, dan verwijs ik je met plezier naar kunstenaars in de media I, II en II, een met zorg en aandacht samengestelde fel realistische verzameling forumklanken/ Zo denkt men/uit men zich ook:
https://trendbeheer.com/2010/11/18/nederland-schreeuwt-om-cultuur/ (Even scrollen)
Een eerdere thread nav “lui varken” biedt eveneens inzicht:
https://trendbeheer.com/2007/08/29/een-kunstenaar-is-een-lui-varken-dat-zich-rondwentelt-in-een-bad-van-subsidies/
Maar je bedoelt natuurlijk een verzameling meer positief geluid.
Ja, sorry..Ik heb een nogal selectief geheugen.
Een positief geluid zou ik inderdaad aanbevelen..
:-)
De reacties zijn eensluidend. De meest haatdragende zijn wel die bij de Elseviers:
“Ik mag hopen dat de boze kunstenaars eens goed rondkijken in het Rijksmuseum want daar hangen de werken van echt getalenteerde kunstenaars die, zoals het hoort, geen subsidie van het Rijk kregen.”
“kunstenaars die in de consentratie kampen zaten in de tweede oorlog hadden ook geen subsidie en zij voelde zich verdrietig en rijk om al die mensen op papier te zetten zonder een cent te vangen maar alleen te verlangen naar vrijheid,
dat moeten de kunstenaar van nu ook eens doen.”
“zouden zij het toegangsbewijs zelf hebben betaald of is dat ook gesubsidieerd ?”
En verder:
“Een vriendje van me is kunstenaar en ving voor 2011 24.000 eurie subsidie. Daarvan gaat zeker 14.000 naar een bekend jenevermerk.”
“Ze moeten hun rotbek houden […] tering paupers.”
“Als die kunstenaars nu allemaal een kwast en een potje verf meenemen dan is de verbouwing van het Rijksmuseum misschien eerder klaar”
“Waarom ga jij naar Rome, Barcelona, Berlijn of Londen? ”
“Nee, de F-35 is echt super.”
Amaai hoe krijg ik dit nu weer uit mijn kop. God wat een ellende allemaal. Note to self: niet lezen die reacties. Op een gegeven moment weet je het wel.
he, jeroen. ja, leuk om jullie daar te zien! er waren er velen. maar nog meer waren er niet.
waar waren ze…?
in ieder geval ben ik blij dat we de actie gedaan hebben. het heeft tot nu toe in ieder geval een hoop pers opgeleverd! nu nog even doorzetten ook richting politiek. want we zijn er nog lang niet!
vrees dat we de komende tijd steeds vaker onze stem moeten laten horen.