Op de valreep bezocht ik de tentoonstelling Four Positions bij Kunstplatform De Apotheek en werd direct verliefd op het werk van Matea Bakula. Waarop wij gelijk een afspraak maakte voor een studiobezoek.
Bakula bij De Apotheek
Bakula maakt oogstrelende sculpturen van alledaagse materialen die we zonder na te denken gewoon weggooien na gebruik. Zoals bijvoorbeeld de kartonnen verpakking van een bestelling bij een online winkel. Haar meditative werkwijze, het met aandacht kijken naar, fascineert mij.
In Bakula’s werkwijze zou je een chemicus of een natuurkundige kunnen herkennen. Na bewerking van de materialen (papier met kleurpigment, polyurethaanschuim en methylethylketon) creëert zij haar sculpturen waarin zij de grens opzoekt opzoekt tussen grafische en organische vormen.
:)
Foto’s tentoonstelling/
Photo’s exhibition:
FOUR POSITIONS
instagram: @kunstplatformdeapotheek