Anne Kolbe @ Nieuw Charlois

Ook grappig: ik dacht dat ik de opening met speech et al de week tevoor had gemist kom ik de zaterdagmiddag binnen schalt het door de ruimte “Hallo Jeroen wat leuk je bent veuls te vroeg we zijn nog bij lange niet klaar…”

Opbouwstress ontregelend heb ik me op een fijne bruine bank gezet en heb ik genoten. Welk een penisparade in vorm en kleur en vocht dat druipt en waar ik tevoor dacht ik ben blij dat ik die video’s niet hoef te zien zijn die een feest, een verlenging, verdieping, grenzeloos meer.

Lekker storend, u kent dat wel bij uw eigen feestje, dat u de vochtige lap nog over de tafel wil klenzen, de kaarsen snuiten, de CD’s op volgorde van afspelen paraat leggen, komt een gast twee uur te vroeg en helpen ho maar.

Video’s kijk ik nooit (laat staan video’s van performances) en werk loop ik snel voorbij. Tien seconden per werk is lang. In een bos ga je toch ook niet elke boom bekijken tering zeg nee moedig voorwaarts kijken wat er om de hoek gloort.

Dit een-tweetje van een woud vol sculpturen met gratis projecties op de wand is een heerlijk een-tweetje: je gaat tóch naar een video kijken, je kunt op elk moment invallen. Zo ben je gratis langer in de ruimte en ga je je verhouden tot de sculpturen, dimensionale schilderingen, gebaren in verf en epoxy en pur en omarm je het geheel: de installatie, de zelf op minimoog gebreeën soundtrack. Tijd komt terug. De video’s zijn geschilderde sculpturen in beweging en tijd.

Mathijs Lieshout bakte ooit een sculptuur waar een diner werd uitgeserveerd. “Ik wil dat u midden in mijn werk de installatie om u heen een beetje vergeet, mijn werk verbeterd door gewenning. Ik probeer u een beetje thuis te laten voelen in mijn werk.” Nou precies dat. Ik zit een uur voor de opening waar Anne zwoegt.

Heel fijn om alleen te zijn, neem de tijd. En tegelijk ben ik nieuwsgierig hoe de ervaring was tijdens de opening in een vat volbruisende mensen. Run fast, bite hard is te zien tot 28 november, Nieuw Charlois.
nieuwcharlois.nl/anne-kolbe-run-fast-bite-hard

Incluis waterval, fontijn en fijne vette nevel.

Run fast, bite hard, Anne Kolbe‘s vuig kolkende penisdans is te zien tot 28 november, Nieuw Charlois.
nieuwcharlois.nl/anne-kolbe-run-fast-bite-hard

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*