Begin jaren negentig liep de Noorse black metalscene nogal uit de hand, twee moorden en een hele rits aan uitgebrande kerken waren het gevolg. Vanaf 2000 werd black metal keurig opgezogen door de internationale kunst- en designwereld. Hoofdrolspeler Varg Vikernes a.k.a. Burzum kwam na 15 jaar gevangenis in 2009 vrij.
Niels Post is beeldend kunstenaar en actief als mede-oprichter van Trendbeheer.com. Hij is opgeleid aan de AKI in Enschede en het San Francisco Art Institute. Zijn werk is wereldwijd te zien geweest op videofestivals, tentoonstellingen en als zelfinitiatief in de openbare ruimte.
Spam, computer gegenereerde tekst die niemand wil maar die overal opduikt, vormt de laatste jaren het basismateriaal van zijn beroepspraktijk. Post gebruikt het voor interventies op leegstaande winkelramen, wandsculpturen en ruimtevullende installaties.
“Before the computer age, Letraset typefaces allowed anyone to make professional-looking graphics on the cheap. It soon became central to punk and the DIY fanzine scene.” Arte.tv/en/videos/086962-009-A/letraset-the-punk-designer-s-best-friend/
André Mintz van Marginalia Project aan het programmeren met Processing en dat lukt best aardig. Op minuut 1.27 gebeurt er iets met de deur. (via Today and Tommorow)
De Karawane van Dada dichter Hugo Ball uitgelegd en voorgedragen door Marie Osmond, presentatrice van de populair wetenschappelijke freakshow Ripley’s Believe It or Not. Youtu.be/USTQgu229Wc (video na de klik)
Leave a Reply